SVAŘÁK


Ahoj všem! To, že Vánoce bez svařáku nejsou Vánoce je jasné :P a tak tady máte recept, který jsem si tak sama vymyslela zase, chutná mi asi úplně nejvíc, na druhou stranu chutná velmi tradičně, ale tím, že nemám ráda červené víno, tak mi tento chutná nejvíc, protože jeho chuť není výrazná. :)

0,7 l červeného vína
citrón
ananas
skořice celá
hřebíček
med

Citrón si omyjeme a nakrájíme na středně tlustné plátky, budeme potřebovat 4. Ananas si oloupeme a nakrajíme na plátky, budeme potřebovat 2, které si ještě nakrájíme na menší kousky. Do hrnce dáme trochu vody (tak 150ml), do které přidáme 2 celé skořice, trošku hřebíčku, citron a ananas. Necháme tak 15 minut vyvařit, na závěr zalijeme medem - tak 3 lžíce, ale tady je to určitě podle chuti. Ztlumíme teplotu ploténky, zalijeme vínem a necháme dalších 10-15 minut ohřát. Pokud chcete alkoholický, tak ho nenechte vařit, pokud nechcete klidně vařte. :D :) 
A dejte mi vidět, jestli vám chutnal, odezva od vás je pro mě největší odměnou. :)

Komentáře

 1. Já tedy ananas ani med nedávám, ale naopak přidávám pomeranč, pepř a nové koření :) Jinak moc svařák nevyhledávám, ale když náhodou doma je, tak si trochu dám :)

  OdpovědětVymazat
 2. Svařák moc nemusím, ale tenhle recept o víkendu vyzkouším! :) Určitě to bude dobré :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak s ananasem jsem svařák ještě neměla (nebo o tom nevím :D) .. Ale zní to lákavě.. To samé s medem.. Tan jsem taky ještě nezkoušela, ale zítra to hned prubnu.. Večer u Adventního koncertu na čt1, až zapalíme další svíčku.. ! Super inspirace! :-)

  Skills of Art

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!