sobota 20. června 2015

RESTAURACE DOLETento týden jsem s přítelem navštívila restauraci DOLE, ke které patří i kavárna NAHOŘE. Restauraci najdete v Bubenči (Dejvicích) hned vedle Kulaťáku. Interiér je velmi příjemný, vcelku temný, ale spíš působí komorněji než, že byste neviděli na talíř. Moc se mi líbili různobarevné židle, které ozvláštnili celý prostor restaurace. Míst na sezení je mnoho a neměli jsme nejmenší problém sednout si během oběda (úterý, nevím jak to vypadá přes víkend). Obsluha byla velmi milá, usměvavá, ochotná a ke každému jídlu i pití vždy dodali něco zajímavého nebo vysvětlili co v něm přesně je.

K jídlu jsem si dala risotto s hráškem a tuňákem z poledního menu, takže je tam asi nenajdete pravidelně. Dost jsem se rozhodovala mezi tímto a čekankovým risottem, které mají ve stálé nabídce, tak třeba příště. Přítel si dal žebra, ke kterým byl domácí a ještě teplý chléb. K pití jsem ochutnala americkou limonádu (bohužel už si přesně nevzpomínám co v ní bylo) a přítel bezovou a ledový zelený čaj. Co se týče chutí; risotto bylo velmi dobré, bohužel jsem doufala, že v něm budou kousky filetu tuňáka, místo toho v něm byla verze, kterou koupíte v plechovce. Trošku mě to zklamalo, ale chuť byla i tak výborná. Ochutnala jsem i žebra - přítel se s nimi nějak moc pral - a ty byly také fenomenální. Limonády byly obě výborné. Americká byla trochu sladší, nijak přehnaně, ale pokud nemáte rádi sladké nápoje, tak si dejte raději bezovou nebo ledový čaj. Stálý jídelníček najdete i na stránkách nahořeadole. Co mě ještě trošku mrzí je, že jako milovník malin jsem si chtěla dát malinovou limonádu, ale tu bohužel jako jedinou neměli.

Ceny jsou přijatelné, pokud si dáte jídlo z denního menu, můžete čekat nižší ceny, asi jako ve všech restauracích, ale ani tak si nemyslím, že by vám plakala peněženka. Platit se dá hotově i kartou, zda berou stravenky nevím, ale tipovala bych, že spíš ano. Určitě máme v plánu navštívit i kavárnu, snad v co nejbližší době a určitě si o tom budete moci znova přečíst. 

2 komentáře:

  1. Jé, tak to vypadá hodně dobře! Hrozně se mi líbí, jak je kavárna zařízená! :)
    Young, wild and free

    OdpovědětVymazat
  2. Jé, moc díky za tip. Moc ráda se tam zavítám podívat. Tyhle interiéry jsou něco pro mé oči....

    OdpovědětVymazat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!