pondělí 2. ledna 2017

předsevzetí

Ahoj všem i v roce 2017! Na tento rok jsem se těšila už několik let. Ne z důvodu, že by měl přijít nějaký očekávaný a zlomový moment, ale kvůli tomu číslu. 17 je moje oblíbené číslo od druhé třídy základní školy. Možná to zní trochu zvláštně, ale doufám, že mi tedy moje sedmnáctka přinese trošku štěstí a tento rok bude aspoň podobně skvělý jako 2016.

Zajímavé je, že si lidé dávají k 1.1. předsevzetí o tom jak se změní = zlepší. Zhubnou, přestěhují se, najdou si lepší práci, začnou zdravě jíst, víc cvičit, budou milejší, pozitivní, spontánnější... Paradoxem je, že většina svá předsevzetí poruší už právě 1.1., protože; "Včera byl přeci Silvestr, ještě musíme dojíst zbytky." "Dneska se musím pořádně vyspat, takže nebudu nic dělat." "Začnu až první pracovní den, teď chci mít ještě klid.". Můj názor je, že je to ta nejhorší možná cesta, jak zakopat svoje rozhodnutí něco změnit. Když chci něco změnit, nepotřebuji k tomu, aby bylo pondělí nebo prvního v měsíci. Chci změnu? Tak ji provedu! I tak si, ale myslím, že novoroční předsevzetí nejsou špatné a mnoho lidí je opravdu dodrží. Začnou na sobě pracovat a aspoň trochu se změní. A chválím všechny, kteří je dovedou do úplného konce! No to byla jen taková úvaha o ničem. :D

A co moje předsevzetí? Vlastně moc žádná nemám, spíš taková přání a nebo věci, které dělám běžně a jen je chci dále dodržovat. Na mém listu je pokračovat v zdravém životním stylu (nevím proč bych to měnila :D), objevovat nové knížky (prosím piště tipy!). Chci úspěšně dodělat druhák, vymyslet téma bakalářky a vybrat si školitele. Každý měsíc chci zažít něco co nedělám každý den, ale mohou to být maličkosti; zajít do dobré kavárny, na film, koncert, objevit nové a dobré jídlo.

Tak to je asi všechno. A jak to máte vy, dali jste si nějaké předsevzetí?