How I fall in love with Egypt?

Tentokrát vás zdravím z Londýna, kam jsme ještě vyrazily s kamarádkou než nám začne škola. Egypt jsem chtěla navštívit už mnoho let. Ne však kvůli moři nebo sluníčku, ale kvůli pyramidám, sfinze, údolí králů a dalším úžasným věcem. Jinak mě Egypt jako destinace zas tak moc nelákal, protože jsem ho vždy vnímala jen jako místo, kam se lidé jezdí jen fláknout na pláž a nic.
Jo, tyhle lidi tam samozřejmě byli, i tak jsem se do Egypta naprosto zamilovala. Proč?
Prostě proto, že je Egypt jiný než ostatní země, ve kterých jsem byla. V Africe jsem byla už dvakrát, jednou v Tunisku a jednou v Maroku, ale Egypt byl vážně jiný - něco mi vadilo, z něčeho jsem byla nadšená. A tady teď vypíšu ty hlavní momenty/body, v kterých to bylo prostě jiné (dobré i ty špatné). A budu ráda, když se podíváte na video! :)

1. Moře, ryby, pláž. Jednoduše nádherný potápět se tady a vidět všechny ryby, který se člověka vůbec nebojí. V tom nejprůzračnějším moři, které jsem kdy viděla.
2. Pyramidy, sfingy, hrobky faraonů, Karnak, výrobna papyrusu, moře, Luxor, Kahira, Nil, marina... Neuvěřitelný, že to vážně v té době postavili, vážně jde všechno, když je motivace (masivní biče :D).
3. Egypťané jsou šílení. Řídit v téhle zemi bych fakt nechtěla. Neustálé troubení, předjíždění na místě, kde je místo tak pro kolo, chodci všude jen ne na chodníku, nebojí se někoho srazit. Šílenost. 
4. Šlapat po fakírovi, když měl ruce/trup/hlavu na střepech, hřebících nebo šavlích je sice "wow", ale taky trochu nechutný. :D 
5. Jste-li světlovlasá žena, všichni chlapi na vás budou koukat, vyznávat lásku, skládat komplimenty, budou se s vámi chtít fotit a mluvit o vás budou jako o Shakiře. 
6. Že někteří Egypťané mluví naprosto plynule česky, aniž by tu kdy byli. Prej se učí podle filmů Slunce Seno...
7. #lovely 
8. Hummus!
9. Na letišti jsme prošli tolika důkladnými kontrolami, že jsem si chvilku fakt připadala jako teroristka.
10. Ibiškový čaj (karkade, čti kakadí).

 
:DDDDD
 Když průvodce řekne jen Vám, že obcházením skarabea si přivoláte něco dobrého (3x pro zdraví, 4x pro peníze, 5x pro splnění životního snu) a přidají se k vám nic netušící Japonci. :D
Jméno synovce napsáno hieroglyfy do kartuše na papyrus. :)
Proč si ve 45°C vedru nevyběhnout schody že jo. :D

Komentáře

  1. Krásný fotky. Mně zrovna Egypt úplně neláká, ale věřim že je to zážitek :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!