pondělí 18. září 2017

How I fall in love with Egypt?

Tentokrát vás zdravím z Londýna, kam jsme ještě vyrazily s kamarádkou než nám začne škola. Egypt jsem chtěla navštívit už mnoho let. Ne však kvůli moři nebo sluníčku, ale kvůli pyramidám, sfinze, údolí králů a dalším úžasným věcem. Jinak mě Egypt jako destinace zas tak moc nelákal, protože mi vadila představa lidí, co letí na dovolenou a celý týden nebo 14 dní leží jako vyvržení vorvani na pláži. Jo, tyhle lidi tam samozřejmě byli, i tak jsem se do Egypta naprosto zamilovala. Proč? Prostě proto, že je Egypt jiný než ostatní země, ve kterých jsem byla. V Africe jsem byla už dvakrát, jednou v Tunisku a jednou v Maroku, ale Egypt byl vážně jiný - něco mi vadilo, z něčeho jsem byla nadšená. A tady teď vypíšu ty hlavní momenty/body, v kterých to bylo prostě jiné (dobré i ty špatné). A budu ráda, když se podíváte na video! :)

1. Moře, ryby, pláž. Jednoduše nádherný potápět se tady a vidět všechny ryby, který se člověka vůbec nebojí. V tom nejprůzračnějším moři, které jsem kdy viděla.
2. Pyramidy, sfingy, hrobky faraonů, Karnak, výrobna papyrusu, moře, Luxor, Kahira, Nil, marina... Neuvěřitelný, že to vážně v té době postavili, vážně jde všechno, když je motivace (masivní biče).
3. Egypťané jsou šílení. Řídit v téhle zemi bych fakt nechtěla. Neustálé troubení, předjíždění na místě, kde to absolutně není možné, chodci všude jen ne na chodníku. 
4. Šlapala jsem po fakírovi, když měl ruce/trup/hlavu na střepech, hřebících nebo šavlích. Jo myslela jsem, že budu zvracet. 
5. Všichni chlapi na mě koukali, vyznávali mi lásku, skládali komplimenty, chtěli se se mnou fotit a mluvili o mně jako o Shakiře. Jo blondýny (světlovlasé holky) neodpočinete si a je to vááážně otravný!
6. Že náš delegát z Egypta, který nikdy nebyl v ČR mluvil naprosto skvěle česky.
7. Prožila jsem svoji první letní lásku. I never forget you, thanks. #lovely 
8. Poprvé jsem se zapojovala do programu animátorů, většinou mě štve, že když už chceme strávit den na pláži, někdo za tebou furt leze a nenechá tě číst si, ale tady mě to fakt bavilo. No když už mě tohle dokázalo nadchnout je asi jasná souvislost s bodem 7. :D Again, thanks my tunisia boy. 
9. Noční život.
10. Na letišti jsme prošli tolika důkladnými kontrolami, že jsem si chvilku fakt připadala jako teroristka.
11. Ibiškový čaj (karkade, čti kakadí).

 
:DDDDD
 Když průvodce řekne jen Vám, že obcházením skarabea si přivoláte něco dobrého (3x pro zdraví, 4x pro peníze, 5x pro splnění životního snu) a přidají se k vám nic netušící Japonci. :D
Jméno synovce napsáno hieroglyfy do kartuše na papyrus. :)
Proč si ve 45°C vedru nevyběhnout schody že jo. :D

2 komentáře:

  1. Krásný fotky. Mně zrovna Egypt úplně neláká, ale věřim že je to zážitek :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji, jak jsem psala i mě to překvapilo. :)

      Vymazat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!