čtvrtek 20. července 2017

Letní čtení | tips

Léto je tady, konečně nemusíme koukat do skript, učebnic, sešitů a poznámek. Konečně je tu čas, kdy můžeme popadnout do ruky knížky, které chceme. Přes léto, vždycky přečtu nejvíc knížek, přes semestry většinou stihnu jen tak 5-6 knížek. :( Chce to si oddechnout a proto přináším 5 tipů na lehké letní čtení, až na jeden tip se všechny knížky hodí jak pro dívky, tak chlapce. Věřte, že si u nich krásně odpočinete.

Harry Potter - J. K. Rowling
Knížka, která dělá z nečtenářů čtenáře. Má 8 dílů, takže pokud si vyberete zrovna HP, můžete si s ním vystačit až do konce prázdnin, záleží na vaší rychlosti čtení. Příběh asi představovat nemusím, ale věřte mi, že knížky jsou stokrát lepší než filmy (a filmy jsou úžasný). Já četla všechny díly (krom osmého, ten jen jednou v angličtině) asi sedmkrát. První a zmiňovaný osmý díl jsem četla v angličtině, sice chvíli trvá než vám dojde co jsou některá slova, ale angličtina je tam lehká a určitě ji doporučuji pro učení. 

Hledání Aljašky - John Green
To je ten tip, který je spíše pro holky. Asi s žádnou knížkou nešlápnete vedle. Já četla Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky, Příliš mnoho Kateřin, Papírová města a Will Grayson, Will Grayson (tuhle opět v angličtině). Nejvíc "catchy" příběh je podle mě Hledání Aljašky. Stejně jako u HP bych vám je mohla doporučit i v angličtině. :)

Mnich, který prodal své Ferrari - Robin S. Sharma
Motivační knížka, jednoznačně. Asi jsem na ni neslyšela jediný špatný ohlas. Donutí vás se zamyslet nad životem, jaký vedete a jestli takhle chcete žít nebo raději něco změníte.

Kronika ztracené stopy - Jaroslav Foglar  
Jak vidíte na fotce, tahle knížka už něco zažila, mám ji po mamce. Asi bych ji doporučila hlavně mladším čtenářům, ale i v mém věku ji mám stále velmi ráda. Najdete tu i mnoho rad, když chcete stanovat v přírodě a třeba Modrý život jsem si začala zaznamenávat několikrát. Tuhle prostě zkuste!

Žabci a Filozofové - Francis Scott Fitzgerald
Sbírka 8 povídek, najdeme zde asi nejznámější 'Berenika stříhá vlasy'. Já mám Fitzgeralda moc ráda, zamilovala jsem si ho díky Velkému Gatsbymu, ale vše co jsem zatím četla se mi od něj líbilo. 

Zaujal vás některý z mých tipů nebo se chystáte číst něco úplně jiného? 
A. ♥

8 komentářů:

 1. Super článek, mě určitě zaujaly ty povídky od Fitzgeralda, protože jsem od něj četla právě Gatsbyho a ještě Něžná je noc. Oboje se mi moc líbilo, tak se určitě v nejbližší době vrhnu i na tohle. :) Od Greena už mám taky přečtené snad všechno! :) Já teď právě začínám číst maturitní četbu, právě jsem dočetla Na západní frontě klid a zamilovala jsem se do té knížky!
  Young, wild and free

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na západní frontě klid je úžasná knížka, doporučuji se pak podívat i na film. Ten má také něco do sebe. ;)

   Vymazat
 2. Já si plánuju přečíst Mnicha, který prodel své Ferrari, myslím, že tahle knížka by mi ze všech tvých tipů sedla nejvíc :) Všechny zmíněné knížky od Greena jsem četla, ale ani z jedné jsem nebyla vyloženě nadšená :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jsou určené spíše mladším čtenářkám než jsme my dvě, ale jak říkám na léto je to ideální. :)

   Vymazat
 3. pekný článok :) Mnícha si určite prečítam, už dlho hľadám nejaké motivačné knihy ;) HP je úplná láska, zaľúbila som sa doňho už ako malá a ostalo mi to stále... čo sa týka Greena, tak mne nejako nesedí :/ čítala som od neho Na vine sú hviezdy a hoci tam bolo niekoľko pekných myšlienok, akosi sa ma to nedotklo a musela som sa nútiť do čítania, čo nikdy nie je dobré znamenie...

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to není šálek čaje každého, já si občas ráda u něčeho takového odpočinu. A Aljaška se mi vážně moc líbila. :)

   Vymazat
 4. Moc hezký článek:)
  Harry Potter je prostě úžasný a Hledání Aljašky se mi taky hodně líbilo:)

  www.windypinkstyle.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!