Pražačka na Moravě


Krásné pondělí! Asi si teď budete klepat na čelo, ale nikdy jsem nebyla v Olomouci nebo Prostějově, nikdy jsem tudy ani neprojížděla a to odtud pochází můj děda. Jsem ostuda. Naštěstí moje spolužačka a hlavně skvělá kamarádka v Prostějově bydlí, a protože jsme teď měly volno než začal letní semestr, rozhodla jsem se jí tam navštívit na pár dní. Verunka se stala mojí skvělou průvodkyní a ukázala mi krásy jejího kraje a pár střípků chci ukázat i vám. :)
Přijela jsem ve čtvrtek do Olomouce vlakem - jela jsem RegioJetem a sakra! vám to doporučuji, krásná a pohodlná kupé, voda, káva a čaj zdarma a různé občerstvení (skvělý dortíky) za nízkou cenu a to nejlepší, vážně vážně nízké ceny za jízdenky oproti jiným společnostem, servisem nesrovnatelné. Jo a je tam wifi! :D Ale to jsem odbočila, jen jsem z toho byla prostě unesená, vždy jsem jezdila takovými těmi fuj kodrcálky.
Tak tedy zpět! Přijela jsem v poledne do Olomouce, kde už na mě Verča čekala, z nádraží jsme se prošly k přírodovědecké fakultě a dál přes Bezručovy sady na Dolní a Horní náměstí. Svítilo sluníčko a byl úplně jarní den (až na ty kytky a sníh no). Na Horním náměstí jsme zašly na oběd do Živě zahrady, což je vegan a raw restaurace. Nelekejte se, nejsem nějak velký zastánce ani jednoho stravovacího stylu, ale na druhou stranu občas si takové jídlo moc ráda dopřeju, jsou to dost originální chutě. A tohle teda byla pecka! Nejdřív přišla na řadu papriková polévka a jako druhý chod jsem si dala rajčatový burgur. No docela nebe v hubě! Navíc milá obsluha a překrásné prostředí. S plnými bříšky jsme se vydaly dál na procházku nejdříve na Václavské náměstí a pak ke kostelu sv. Michala, kde jsme chtěly vylézt na zvonici, ze které je výhled na celý Olomouc, ale bohužel byla zavřená. Dostaly jsme chuť na něco sladkého a tak jsme šly do Kavárny jak lusk, kde bylo bohužel plno, proto jsme pokračovaly do Cafee La Fée (další možnost byla Bistrá Kráva), kde jsme si daly velká cappuccina a naprosto dokonalé dortíky - stracciatella a obláčkový. Ten stracciatellový musíte ochutnat! Prostě M.U.S.Í.T.E! :D Ještě jsme chtěly jet na Svatý Kopeček, ale byla už tma a tak jsme se vydaly na nádraží a jely do Prostějova.Dlouho jsme si povídaly, uvařily si "sýrovou" omáčku, daly si Tramín a pustily si La La Land (za nás to teda tak převratné není).

V pátek jsme se probudily a za okny byla mlha hustá jako mléko. Nakonec začala chumelenice a nám bylo jasný, že z procházek na Plumlov a po městě nic nebude. Udělaly jsme si teda výborný lívance (zdravé samozřejmě) k snídani a pak vyrazily do fitka, kde jsme se za hodinu naprosto zničily. :D Za odměnu jsme si zašly do vegetariánské jídelny Koza zůstala celá na oběd. Na talíř jsem si nandala samé dobroty a špenátové palačinky mi chutnaly tak, že jsem si je za dva dny musela udělat i doma. Z restaurace jsme se šly opět trochu projít a na nákup. I v pátek jsme si chtěly dát kafe a dortík (shameonus) a tak se vydaly do kavárny Canall. Milá obsluha, milé prostředí, výborný mrkvový dort a velký výběr různých druhů kávy! Opět jsme se trochu prošly a vyrazily domu, kde jsme trochu lelkovaly, Verča si balila na první týden do Prahy, koukaly na různá videa a k večeři si udělaly falafely. Večer jsme se podívaly na pohádku Na vlásku a šly spát.
V sobotu už jsme ráno vstaly, udělaly zdravé palačinky pro nás a Verčinu mamku, dobalily si a připravily se k odjezdu do Prahy. Děkuju Verunce za krásné dny v Olomouci/Prostějově a doufám, že se tam zase brzy uvidíme. Teď si chvíli budeme užívat Prahy (hlavně teda ve škole :D).  A mrkněte na  Verunčin blog Eat With Veru. ♥

Komentáře

 1. V Olomouci jsem taky nikdy nebyla, za to mám krásně prolezlé celé Jižní Čechy :)♥ Jsem ráda, že jste si to užily, máš to krásně zdokumentované :) Také nejsem zastánce RAW a veganské stravy, ale mám to stejně jako ty, nebráním se tomu to ochutnat, a občas na to člověk má i chuť :D Mimochodem všechny podniky, ve kterých jste byly mají fakt zajímavá jména :D

  Pauline's Tiny World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mi doporuč nějaká místa v Jižních Čechách, tam to mám sice více prošmejděné, ale určitě se ráda dozvím o nových zajímavých místech! :)

   Vymazat
 2. To je krásný vidět moje studijní město - Olomouc a rodné Prostějov na fotkách ♥ No živá zahrada je super, stejně jako Canall a Kozenka, samé lepší podniky. A špagetárna, klasika :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, to jsou náhody. No máte to tam prostě nádherné! :))

   Vymazat
 3. great post

  follow?
  thank you for your follow the Chic Poradnik blog: https://chicporadnik.blogspot.com

  Chic Poradnik

  OdpovědětVymazat
 4. Mám to stejně, taky jsem v těchto místech zatím nebyla. Ale ty podniky tam? Ty vypadají opravdu lákavě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jsou vážně moc fajn, doporučuji si udělat aspoň jednodenní výlet. :)

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!