rituály

Přeji všem krásné úterý! To už je fakt v sobotu Štědrý den? Nedávno mě napadlo, že mnoho věcí co dělám, stali se mi už jistými rituály, ačkoliv jsem si to do teď neuvědomovala. Spoustu věcí dělám z důvodu, že je mám zautomatizované a pokud je neudělám cítím se trochu divně.
Pro někoho to může být třeba chození do kostela každou neděli, pro někoho zase páteční večer, kdy jde posedět s přáteli. Považují snad toto lidé za své rituály, většina asi ne, ale podle mě se to tak dá označit.
Proto jsem zapřemýšlela nad tím co dělám "rituálně" já.

Každé ráno hned jak vstanu vypiju sklenici čisté vody.
K snídani si ve všední dny pustím video na YT, o víkendu to nedělám.
Každou neděli si umyju boty, které jsem ten týden nosila.
Večer si vždy připravím tašku na druhý den, krabičku s obědem a napíšu si to-do list s tím co mě další den čeká. A říkám tomu večerní trojka
27. prosince jdu s mamkou do Národního nebo Stavovského divadla na operu nebo balet. 
Den před písemkou nebo zkouškou si napíšu do deníku své pocity ohledně testu a učení. Sice si moc deník nepíšu, takže většina zápisů je jen o zkouškách. Ale hodně mě to uklidňuje.
Než jdu spát, podívám se každý večer kolik jsem ten den ušla kroků.
Každej rok začnu dárky k Vánocům vymýšlet už na konci září a v průběhu října, a klidně i shánět. :D

Ač jsou to vlastně hlouposti a jen drobnosti, možná nám právě tyhle naše malé rituály zlepšují každý den, usnadňují život a přináší do něj trochu či více té radosti. Některé jsou prostě užitečné, některé ne. I tak jsou pro mě všechny stejně důležité.
Jak to máte s takovými malými rituály vy? Máte nějaké, dělají vám radost nebo vám pomáhají? :)

Je možný, že do 24. už nestihnu vydat další článek, ve čtvrtek mám zkoušku z farmakologie, který se bojím jak čert kříže, proto už teď všem přejí krásný Štědrý den, krásně prožité Vánoce, hlavně v klidu a kruhu rodinném. Ať najdete něco hezkého pod stromečkem, ale hlavně ať si odpočinete a načerpáte síly. ♥

Komentáře

 1. Tak ty boty bych si asi taky měla začít umývat :D Ale úplně tě chápu, taky mám tyhle svoje rituály - napsat to-do list, zkontrolovat blog, co kdo přidal za videa... a to mluvím jen o ránu :D A musím prohlásit, že já je teda k životu fakt potřebuju!
  Young, wild and free

  OdpovědětVymazat
 2. toto je super článok :) rada som si prečítala o tvojich rituáloch :) ja si tiež večer chystám tašku a veci do práce na ďalšie ráno :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
 3. Ako čítam tvoj článok, uvedomujem si, že ja asi ani žiadne rituály nemám:D Teda až na to, že sa každý večer poďakujem za deň a za všetko, čo mám:)

  Saja Frey blog

  OdpovědětVymazat
 4. Doc. Jiri Benes: "Ve vypjaté situaci lidé potřebují rituál, aby věděli, jak se mají chovat. Rituál dává věcem řád."
  Preju pohodovy konec obcanskeho roku a nemene pohody a zdravi v roce nasledujicim. Z.

  OdpovědětVymazat
 5. super článok !!! :)) Tiež si výdy všetko večer nachystám na ďalší deň , enrada si to nechávam na poslednú chvílu, inak by ma celý deň sprevádzal pocit , že som niečo zabudla doma :)

  Tammybeaty

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!