čtvrtek 21. července 2016

JAK SI ZABALIT & TRAVEL HACKS


Ahoj, zítra odjíždím na dovolenou do Barcelony a tak jsem si řekla, že je to skvělá příležitost k sepsání článku s mými tipy jak si zabalit a také jak cestovat. :) Z Barcelony plánuji určitě napsat nějaké tipy co navštívit a pokud bude hodně prostoru pro fotky, tak i jiné články. Snad vám mé rady budou k užitku a pokud máte nějaké další tipy, tak budu ráda, když se o ně podělíte do komentářů. 

JAK SI ZABALIT:
1. Vždy si vytisknu seznam. Já si ho píšu v počítači a každý rok ho upravím, aby byl v aktuální podobě, až pak ho vytisknu. Seznam píšu klidně i více dní, vždy mě ještě něco napadne a tak to tam hezky dopíšu ještě v počítači. Potom už jen nosím věci ke kufru a odškrtávám jedno políčko za druhým.
2. Balím v "minimalistickém" duchu. Dřív jsem balila spousty oblečení, které jsem neměla šanci unosit, stejně tak jsem tahala tuny opalovacích krémů. Oblečení si balím podle outfitů, beru jich tolik, kolik jsem na místě dní a nejraději beru takové kousky, které se mezi sebou dají kombinovat, takže vlastně ze 4 kousků můžu udělat 6 outfitů a podobně. U opalovacích krémů jsem také zvolnila, mám alergii na sluníčko, takže si beru opalovák a poopalovák na sluneční alergii (pro vás nešťastlivce s alergií, je to značka Eucerin a opravdu pomáhá!) a jeden zvlášť na obličej. Stejně tak si vozím šampóny a krémy jen v maličkých nádobkách, které mi na dovolenou budou úplně stačit.
3. Používejte kosmetické taštičky. Všechnu kosmetiku si dávejte do taštiček, mnohokrát se mi stalo, že se mi otevřel šampón, opalovací olej atd. a vše vyteklo do kufru.
4. Než dáte věci do kufru, vše si připravte vedle na zem. Tak uvidíte jestli toho nemáte zbytečně moc a nebo něco naopak nechybí. 
5. Jedno z oblečení, které si na dovolenou berete si můžete vzít rovnou na sebe. Nezapomeňte, ale ať je to něco pohodlného.
6. Nechte si v kufru trochu místa. Když si na dovolené něco koupíte nebudete muset řešit kam to narvete. 

CO DO LETADLA:
1. Do letadla si vždy beru prázdnou lahev na vodu, kterou hned po příletu někde naplním a můžu pít.
2. Balím si i svačinu, jídlo v letadlech ne vždy stojí za moc, takže si vždy udělám nějakou svačinku. Nejčastěji nějaký lehký sendvič k tomu okurku a cherry rajčátka.
3. Křehké věci. K sobě si určitě zabalte věci, které nechcete, aby zažilo otřesné chování pracovníků na letišti. Takže veškerou elektroniku, brýle a další věci, jejichž ztrátu byste oplakali a jejich ztrátu/rozbití nechcete riskovat.
4. Nezapomeňte propisku, občas potřebujete na letišti nebo v letadle něco vyplnit, tak je fajn ji mít u sebe. Nebo si třeba píšete cestovatelský deníček (jako já), tak ať je čím. :)
5. Čtení, časopis nebo knížku. To je na dovolenou jasná věc. A začít můžete rovnou v letadle.

TRAVEL HACKS:
1. Parkoviště. Často létáme ze zahraničí, například letos z Vídně, doporučuji vám koupit si místo na letištním parkovišti dopředu, můžete ušetřit až 50% z toho co byste platili na místě. 
2. Než kamkoliv odjedete mrkněte jaké tam bude počasí, abyste nebyli překvapeni neobvyklou situací. 
3. Určitě si stáhněte nějakou offline mapu (nebo můžete samozřejmě používat online, ale já data v zahraničí nepoužívám), já používám ULMON nebo si stahuju místa i do GOOGLE MAPS. 
4. Aplikaci Spendee, jsem poznala až nedávno díky blogu holek z ACOS, které se o ní zmiňují na blogu. Do této aplikace si můžete zapsat vše co utratíte a rozřazovat to do kategorií. Já si vše dřív zapisovala jen na papír, což není tak praktické. Tady ta aplikace vám to vše dohromady spočítá, a přesně uvidíte za co jste utratili. 
5. Barevné kufry. Já mám třeba jeden světle zelený a druhý světle fialový, takové se na letištích vidí jen málo. Což je skvělé, protože když vám přijedou na páse hned víte, který je váš. 
6.Naplánujte si místa, která chcete navštívit (památky, restaurace, parky, obchody) a zaznačte je do mapy, přesně pak budete vědět, kde se nachází a jak daleko jsou od místa, kde bydlíte. 
7. Kupujte si vstupenky na památky dopředu, vyhnete se tak dlouhým frontám nebo tomu, že lístky už nejsou.

Tak co pomohl vám nějaký můj tip? Máte nějaké vlastní?
Šťastnou cestu přeji všem,
Andrejka**

12 komentářů:

 1. Já na dovolené nejezdím pravidelně, takže podle toho to pak vždycky jednou za těch x let vypadá :D Vždycky jsem měla spoustu kravin. Ale na víkendy a pobyty u babičky/přítele už jsem vybavená. Vím, že nějaké oblečení tam mám a na vesnici toho moc nepotřebuju. Kosmetickou taštičku už mám taky vychytanou a už mám sepsaný i článek, tak jen překonat lenost a udělat fotky :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, tak to se tesim na clanek! :) a snad ti na dovolene pomuze zas ten muj :)

   Vymazat
 2. Super článok! A veľmi užitočný :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. Super tipy! :) Já si budu muset asi ještě nějaký rok počkat :D Ale moc hezky sepsáno!

  OdpovědětVymazat
 4. super tipy, určitě se plno lidem hodí, já už z dovolené přijela :)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, díky za článek, senzační tipy!
  Tu aplikaci vyzkouším! A s těmi mapami máš pravdu. Já na to zapomněla a byl to malinko problém.

  Jinak já si balím původně podle tohoto seznamu - http://www.etravel.cz/veci-do-kufru a přidala jsem tam další položky, co jsem považovala za nutné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že článek pomohl :) To je moc zajímavá stránka, děkuji. :)

   Vymazat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!