středa 2. března 2016

HAPPY BIRTHDAY MOM


Dnes má je den, kdy moje mamka slaví krásné 50.narozeniny! Oslavu jsme dělali už o víkendu a chci se s Vámi podělit o nějaké ty fotky z oslavy, ukázat (a třeba inspirovat) co jsem mamce koupila a jaký jsem dělala dort.

Mamka byla ze všech dárků nadšená. Od bráchy a jeho přítelkyně dostala velkou fotku mého synovce, ta ji úplně dojala, ještě dostala nářadí (které si přála, protože když se brácha odstěhoval vzal si náš kufr s nářadím a teď jsme doma neměli žádné pořádné, abychom si mohli dobře vybírat :D) a řetízek se srdíčkem, který ladí k jednomu z dárků ode mně. 
Co jsem tedy darovala mamce já? Mamka je lékařka (konkrétně se specializuje na nefrologii a dialýzu), takže jsem ji dala knihu o výživě dialyzovaných pacientů - jejich dieta je totiž velmi složitá a v této knížce jsou i recepty, takže je mamka může poskytovat a to je asi nejúčinnější.
Dále kosmetiku od Bodyshop s arganovým olejem, do kterého jsme se s mamkou úplně zamilovaly, když jsme byly v Maroku. 
Prstýnek od Swarovski, který se právě hodí k řetízku (byli jsme dohodnutí) a letenky do Barcelony pro nás dvě na léto, už jsme tam sice jednou byly, ale jen na jeden den a nestihly jsme vše co jsme chtěly a tak si to tentokrát vynahradíme. :) Dort jsem dělal podle receptu, který najdete zde, ale trochu jsem to pozměnila. Korpus jsem dělala z celozrnné rýžové mouky a sladila ji rýžovým sirupem, navíc jsem ji dělala z dvojité dávky, protože jsem chtěla vysoký dort. Do krému jsem nepřidávala cukr ani jiné sladidlo, na těsto místo slunečnicového oleje jsem použila kokosový a dovnitř jsem dala domácí zavařené ostružiny a jednu vrstvu z krému, kterým byl dort potřen. 

Mami, přeji Ti všechno nejlepší k tvému krásnému jubileu, přeji Ti ať si pořád tak krásná, šťastná a zdravá. Ať se Ti splní všechno po čem toužíš. Mám Tě ráda!8 komentářů:

 1. Jejko tá tortička je geniálna!! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 2. oslava musela byť veľmi milá a torta vyzerá neskutočne dobre :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. Krásny článok, torta a aj prsteň vyzerajú super. Máš super blog. Nechcela by si vzájomne sa sledovať ? Ak áno daj mi vedieť.http://andreanalens.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 4. Nominuju tě na dceru roku! :D :)) Pořád žasnu nad tím dortem <3

  OdpovědětVymazat
 5. Nominuju tě na dceru roku! :D :)) Pořád žasnu nad tím dortem <3

  OdpovědětVymazat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!