čtvrtek 17. prosince 2015

Z DENÍKU STUDENTKY NUTRIČNÍ TERAPIE III.


Ahoj! Dnes bych chtěla říct něco málo k přijímačkám. Bude to asi kratší článek, ale věřím tomu, že zrovna toto by mohlo zajímat mnoho z vás (tedy zájemce o tento studijní obor).

Upřímně nevím zda není nějaká změna v přijímačkách, ale myslím si, že ne, koukala jsem i na stránky. Pokud ano, tak se omlouvám, ale vše zjistíte na stránkách fakulty. http://www.lf1.cuni.cz/. Základem přijímaček jsou modelové otázky - knížka, kde jsou otázky k přijímačkám. Tak v 80% se v přijímačkách opravdu objeví tyto otázky, ve zbylých jsou jiné, ale velmi podobné. Jako velké plus hodnotím, že od minulého roku (tedy, kdy jsem dělala přijímačky já), už se dělají přijímačky pouze z biologie. Otázky obsahují učivo biologie gymnázia a upřímně já se v otázkách asi nesetkala s něčím o čem bych nikdy neslyšela. 
Takže 1. krok by měl být "koupě modelovek" a teď je projíždějte, projíždějte a projíždějte. Nemusíte se samozřejmě učit nic nazpaměť, ale opakování je matka moudrosti a já nemůžu doporučit nic jiného než opravdu modelovky projet několikrát a otázky, které vám třeba dělají problém podtrhat a opět opakovat. Je tu totiž záludnost v tom, že u některých odpovědí je více správných a otázka je hodnocená správně pouze při zaškrtnutí všech správných odpovědí.

Pokud jsou stále takové oranžové otázky, tak se nelekněte je tam i fyzika a chemie, ale z těch test nebude - jestli se nic nezměnilo. (Ještě je mám doma, kdyby jste je někdo chtěli koupit 150,-)
K samotnému testu. Času je na něj víc než dost, nevím o nikom kdo by ho využil celý. Otázek je 100, minimální hranice je stanovena až podle výsledků. Kupříkladu já dostala 94 bodů a byla jsem 4. a minimální hranice byla asi 75, ale nejsem si jista. Bylo nás přijato 23 ze 350. Ono to sice vypadá jako velké číslo, ale neztrácejte hlavu - někteří přihlášení vůbec nedorazí a někteří si to jdou jen tak zkusit, ani se na to neučili. Pokud se sem budete hlásit, držím vám palce! :)

Snad jsme trochu zodpověděla některé otázky, jestli máte dotazy můžete psát do komentárů nebo na můj mail andrea.mokrejsova@seznam.cz a já se vám pokusím poradit. :)

3 komentáře:

 1. Na přijímačkách jsem potkala holčinu, která ty otázky ani celý neprojela, protože neměla čas, dostala se asi do půlky, a když jsem se dívala, jak skončila, tak byla na 100. místě z těch 300. Takže to znamená, že těch zbylých 200 lidí se snad ani neučilo z modelovek :) takže kdo umí modelovky fakt dobře, skoro se nemusí bát, že se nedostane :) i když já jsem se učila z těch pro zubaře, tam je těch otázek víc, tak nedokážu říct, jestli ty oranžové pro bakaláře stačí nebo ne :)
  Achjo co já bych za takový informace před rokem dala, škoda, že už jsi to nepsala minulej rok Andy :D
  Adél

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, budu se hlasit taky na nutriční terapii. Zajímalo by mě jak je to s rozvrhem. Je pevně daný? V kolik hodin se tak nejpozději končí? Chtěla bych totiž zároveň stíhat i tréninky, které mám od půl sedmé večer.
   Budu moc vděčná za odpověď 😉

   Vymazat
  2. Ahoj, rozvrh pevně daný je. V prváku je volno celý pátek a končí se nejpozději v pět, tréninky určitě stihneš. :)

   Vymazat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!