neděle 6. prosince 2015

CHRISTMAS TAG
Ahoj všichni! Je tu 2. adventní neděle a s ní přichází i takový vánoční článek: CHRISTMAS TAG. Rozhodla jsem se, že čas od času budu psát i takovéhle články, které nejsou úplně "receptové" a "jídlové", ale jsou více osobní. Třeba vás to bude bavit...doufám. :) 
Právě sedím u svého bíle bílého psacího stolu, na kterém mi svítí malá vánoční světýlka (jsou asi nejhezčí, které jsem viděla, jsou z Mobelixu ;)), piju horký čaj a čichám vůni svíček. A proto mám chuť psát nějaký tenhle vánoční článek.

1. Jaký je tvůj neoblíbenější film o Vánocích? Upřímně už moc na filmy o Vánocích nekoukám, mám třeba zapnutou televizi a mám to jako kulisu (na Štědrý den, když vařím, strojím stromek atd.), ale taková moje srdcovka už od mala jsou Tři oříšky pro Popelku, to je prostě klasika.
2. Jaká je tvá oblíbená sváteční barva? Na Vánocích mám nejraději červenou v kombinaci se zelenou. Takže stromek zdobím červenými (a zlatými) ozdůbkami, dárečky balím především do červených balících papírů.
3. Je Štědrý večer. Zůstaneš ve svém pyžamu/domácím oblečení nebo se hezky a společensky oblékneš a upravíš? Na Štědrý večer se vždy hezky oblékám a líčím, je to pro mě taková společenská událost.
4. Pokud bys tento rok mohla koupit jen jeden dárek, jen jedné osobě, pro koho by byl? Ty jo, tak to je hodně těžký. Strašně ráda vymýšlím a dávám dárečky ostatním lidem. Ale asi úplně nejraději dávám dárečky mému příteli a mamince. Takže bych asi koupila jeden velký a rozdělila jim ho :P ...opravdu nevím.
5. Otevíráš své dárky večer nebo ráno, a v kolik? Tak asi jako každý člověk v ČR večer 24., kolem 17-18 hodiny.

6. Upekla jsi někdy chaloupku z perníčků? Ne, a upřímně naprosto nesnáším perníčky. Ještě je upeču, ale vždy se bojím, že nezměknou (to se ještě nestalo naštěstí), ale moje zdobící NEdovednosti jsou hrozné a vypadají prostě strašně. :( Takže letos perníčky péct nebudu, za to se těším, protože letos chci pojmout (jakožto studentka nutriční terapie) Vánoce zdravě a chystám pár receptů na zdravé cukroví - jeden už jste mohli vidět "raw datlové kuličky".
7. Co děláš o Vánočních prázdninách? Většinou jsem chvíli v Praze, to chodím s kamarádkami na vánoční obědy a do kaváren, také se valím v posteli a zpívám si koledy :D. Také jsem na chatě v Orlických Horách, kde si užívám ty pravé Vánoce - jezdím na lyžích, chodíme na procházky, čteme knížky a odpočíváme.
8. Máš nějaké Vánoční přání? Co se týče dárků, tak ani ne. Přeji si samozřejmě nějaké ty věci, ale klidně bych je vyměnila za to, kdyby mi někdo dal na výběr zda být s rodinou nebo dostat dárky. Takže mé přání je, abych byla na Vánoce s lidmi, které mám ráda.
9. Jaká je Tvá oblíbená Vánoční vůně? Skořice.
10. Jaké je Tvé oblíbené Vánoční jídlo/pochoutka? To bude asi bramborový salát.
A co vy? Jestli se Vám chce, budu ráda, když něco napíšete do komentářů odpovědi na otázky. Mějte se krásně. 

4 komentáře:

 1. Krásný vánoční článek! :-) Ale já si třeba bez perníčků vánoce nedokážu představit, vždycky se těším na to dobré syrové těsto, které uždibuji. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já to tak mám zase s vosími hnízdy :D ty jsou mé zamilované! :)

   Vymazat
 2. Já to mám s tím oblékáním naopak, jsem vždy na chalupě, takže tlusté ponožky a svetr jsou samozřejmostí :D A skořici mám taky moc ráda a perníčky miluju, ale nezdobíme je, protože to nikoho nebaví a navíc mi ta poleva nechutná :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TO je docela sranda jak to má každý jinak. :) :D

   Vymazat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!