úterý 17. listopadu 2015

Z DENÍKU STUDENTKY NUTRIČNÍ TERAPIE II.


Dnes bych rada mluvila o svých dojmech, které jsme za tem měsíc a kousek na shromáždila. Jsou za mnou první tři testy a z toho dva z anatomie. Oba úspěšně.

První byl z kostí, ze kterého mám B a druhy ze svalů končetin a to mam dokonce A. Ještě bych podotkla, ze Áčka jsou docela rarita a ani Becka nejsou zcela běžná, ale na rovinu - já bych byla spokojena i s Ceckem (D = neprošel jsi). Upřímně test z kosti byl celkem "jednoduchý", tedy oproti svalům. Tedy spíše jednodušší. Těch je mnohem více, musíte se k nim učit inervace a funkce. Z kostí jsem nebyla tak vystresovaná, protože mi přišlo, že jsem celkem dobře připravená, ale přeci jen to byl první test na vejšce a ještě z té "hrozné" anatomie. Takže stres byl, obavy z neúspěchu s opravky taky. Naštěstí jsem prošla. No a už to jelo - svaly...aha tech je vážně tolik?! To musí byt snad sranda. V neděli a v pondělí (to jsme psala test) jsem byla tak vystresovaná, až jsem myslela, ze mi vyskočí srdce z hrudi. A světe div se já dostala Áčko? Wooow a dokonce je ještě jedno v našem kruhu Áčko (z kosti bylo pouze jedno). Ty bláho! Ale jak jsem řekla i s C bych byla spokojena a myslím, že nikdo u nás v kruhu by se kvůli němu nezlobil. ;D 

Jediné na co bych vás rada upozornila - představa je taková, ze se nebudeme učit anatomii tak dopodrobna jako medici, ale učíme se ji v podstatě stejně (to neříkáme my, ale mnoho lékařů, studentů i třeba moje mamka, která medicínu vystudovala). Což o to, to by nevadilo, ale tím, že toho máme brát méně, tak máme zase víc okruhu v jedněch praktikách, takže vcelku kvanta. Možná, že ne všechny biomedicínské obory to mají takto, ale mam pocit ze náš doktor na praktika je trosku přísnější. Soudím tak podle toho, ze třeba u svalů jsme museli umět více průřezů, než fyzioterapeuti a ergoterapeuti (a těm se to asi bude hodit víc než nutričním :D). Nikdo to nechápejte tak, ze si stěžuji, to vůbec ne. Ani nechci slyšet něco ve stylu "tak to jsi dobra, ze to zvládáš, musí to byt těžké". Jen píšu to jak to je a jak to cítím, protože chci pomoct lidem kteří by tento obor chtěli zvolit, aby věděli do čeho jdou. 

Samozřejmě těžké to je, ale je to 1.lékařská fakulta UK s očekáváním nějaké pohodičky (kterou vám třeba líčí z jiných vysokých škol) moc neočekávejte. Je to náročné, ale zase se nebojte, ze nebudete mít čas na nic. Vše je o organizaci. :) 

No a to je asi tak všechno? V budoucnu bych chtěla napsat něco k přípravě na přijímačky a něco o tom jak se skole věnuji. Pokud by vás něco zajímalo napište to do komentářů a nebo na můj mail: andrea.mokrejsova@seznam.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!