pondělí 7. září 2015

PIZZA


ANO, miluju italskou kuchyni, opět to opakuju a asi to budu opakovat ještě milionkrát, protože to tak prostě je! A dnes máme na pořadu pizzu, sice nebude tak skvělá jako ta z pece, ale i tak si ji určitě zamilujete. Určitě mi napište komentář, jak se vám povedla a chutnala. 

Na 1 pizzu
125g 00 mouky nebo hladké mouky
7g droždí
1 lžíce olivového oleje
60ml vlažné vody
1/2 lžičky cukru
1 lička soli

rajčatové sugo
čerstvá bazalka
mozarella
parmezán
tuňák
rajčata

Z mouky si uděláme kráter, do kterého nasypeme cukr, sůl, droždí a zalijeme troškou vody a vidličkou promícháme. Přikápneme olej a začneme vmíchávat i mouku, postupně přidáváme vodu a vidličkou přimícháváme další mouku. Ve chvíli, kdy už nejde míchat vidličkou zapojíme ruce, nejdříve to vypadá dost beznadějně, že by se ta hmota mohla spojit (hodně mouky), ale věřte chce to 10 minut pořádně hnětačky, ale výsledek se dostaví. Pak zabalíme těsto do fólie (kulatý bochánek), ale necháme tam místo na nakynutí, necháme 30 minut v teple a pak dáme na 12 hodin do ledničky.
Druhý den vyndáme vykynuté těsto ve fólii a počkáme 10-20 minut a pak na pomoučeném vále vyválíme v placku, okrajům pomůžeme trochu rukama zvednout, protože v našich plynových/horkovzdušných troubách těsto nebude mít stejné vlastnosti jako z pece.
Péct budeme na maximální stupeň - nechte troubu vyhřát klidně půl hodiny. Já mám plech na pizzu, díky které se trochu napodobí vlastnosti pece, ale můžete ji dát i na normální plech, jen pod pizzu dejte alobal.
Rajčatové sugo dáme do kastrůlku a přivedeme k varu, můžeme trochu dochutit, ale hlavně necháme zredukovat asi na 2/3. Vaříme asi 10 minut. Sugem potřeme pizzu a dáme na ni par lístků čerstvé bazalky.  Takhle připravenou pizzu už pokryjeme čím chceme. Já na jednu dala kousky tuňáka a nastrouhaný parmezán a na druhou mozarellu, rajce a parmezán. Pizzu dejte do trouby a pecte 10-15 minut, záleží dost na vaší troubě. Nakonec ji ještě ozdobte lístky bazalky a můžete podávat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!