AMSTERDAM | FOOD TIPS


O víkendu jsem jeli s přítelem na cestu do Amsterdamu s báječnou cestovkou Eurotrips - řekla bych, že je spíš pro mladé, ale s jednou slečnou jela i maminka. Program je dost volný, v podstatě si můžete dělat co chcete a program od cestovky vůbec nevyužít nebo využít jen to co vám přijde zajímavé, takže si vybere každý. 
Asi nemá cenu říkat jak je přes den Amsterdam krásné město plné křivých domečků, kol a kanálů a že teprve v noci se probouzí - coffe shopy a red light district. Ale věřte, že pár slečnen za výlohami uvidíte i přes den a co se trávy, hašiše nebo třeba houbiček týče v Amsterdamu uvidíte lidi kouřit jointy stejně, tak jako u nás cigarety. Kluci z Eurotrips vám poradí, kde najít ty nejlepší coffeshopy a ukáží vám i "uličky červených a fialových luceren". Nemusíte se, ale bát poradí vám, kde najít květinový trh, dům Anny Frankové, projedou s vámi Amsterdam na kolech a poradí vám kam zajít.

Tady jsou moje tipy podniků, které jsme navštívili my a můžeme je doporučit. Jako první jsme navštívili Pancakes Tosti's coffee - zde jsme si dali kávu a zákusek. Já cappuccino a čokoládový dort, přítel latte a brownies. Čokoládový dort byl něco úplně jiného než nazýváme čokoládovým dortem v Čechách, tedy těsto obarvené a ochucené kakaem. Tady to prostě byla čokoláda, ale hodně hodně hutná! Já osobně jsem měla docela problém dort dojíst, ale moc mi chutnal. Ceny byly na Amsterdam celkem nízké (cappuccino 2,70€, latte 3,80€, zákusky kolem 4€). Wifi - ne, WC - ano. 
Další na řadě byl Vinnies, původně jsme si zde chtěli dát polévku nebo sendvič, ale nakonec jsme zůstali jen u ice tea (2,75€). Zaprvé jsme byli ještě hodně najedeni z předchozího podniku a zadruhé polévka za 8€ (sendviče taktéž) mě moc nelákala. Ano sice jsem říkala, že Amsterdam je dražší než Praha, ale stejně mi to přišlo prostě hodně a vcelku mě to odradilo, ale jinak musím pochválit zařízení podniku. Interiér byl krásně čistý, voňavý a stylový, obsluha byla také skvělá a ty ice tea nám také přišla k duhu. Wifi - ano, WC - ano.
Z Vinnies už jsme se vypravili směrem na květinový trh, tam jsme došli už docela hladový, tak jsme si ještě předtím dali Belgien Fries (hranolky) z vyhlášeného okénka Velminckx. Hranolky, ach, jak mohou být božské, když jsou nenasáknuté olejem, netenké a nepřesolené. Navíc si tu na ně můžete vybrat mnoho omáček, já si dala curry a přítel majonézu (malé hranolky 2,10€). Nelekejte se větší fronty, než vás obslouží trvá maximálně 2 minutky.
Nakonec jsme se ještě zastavili v nějakém malém krámku, kde jsem si dala pistáciovou makronku, mangovou Arizonu a přítel čokoládový eclair. Nato že makronky moc nemusím (vlastně jsem je ochutnala jen v Maroku před dvěma lety na dovolené) tak byla dobrá a tak maličká, že mi to akorát stačilo (0,95€), Eclair také nezklamal, ale asi si dost podobný koupíte i v Čechách a Arizona byla skvělá, vlastně mi tahle mangová chutnala ze všech Arizon zatím nejvíc. Tyhle dobroty asi seženete na každém rohu, takové obchůdky jsou opravdu všude.
Nakonec jsme si dali ještě hotdogy, ty byly v Amstru na každém rohu, ale my dáváme palec dolu. :(

Komentáře

Okomentovat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!