pondělí 27. července 2015

MOJE LETNÍ RADOSTI


Hezkou středu všem!
Dnešní článek nebude žádný recept, jedná se spíše o recenze na pár produktů. Asi každý má rád nějaké maličkosti nebo drobnosti, které mu dělají radost. Ani já na tom nejsem jinak, protože můj blog je o jídle, tak vám představím nějaké své aktuální i trvalé oblíbence v oblasti food.

Lipton čaj s příchutí lemon macaroon - tenhle čaj mi doporučila moje kamarádka a upřímně jsem ani nečekala, že to bude tak skvělé. Já čaje miluju! Zelené, černé, ovocné a hlavně NESLAZENÉ! Nemám ráda doslazované čaje, pak není vůbec cítit jejich chuť. Momentálně mám v oblibě pravý berberský čaj dovezený z Maroka, ale i přesto jsem si tento koupila a opravdu mi moc chutná, ještě měli příchuť strawberry cupcakes, tak ten asi zkusím příště.
Čokoládová káva - od téhle značky už jsem ochutnala caramel, hazelnut a teď i chocolate, ještě zbývá vanilla. Kávu miluju, ale snažím se ji nepít až tak často, dokonce jsem ji jeden čas nepila více jak rok, ale když jdu někam do kavárny, tak dát si čaj není vždy úplně ono. A tahle káva je skvělá třeba do ledových nápojů. Jendu jsem zkoušela a najdete ji tady.
Sýr s ananasem - tak tohle je jedna z těch dražších záležitostí (stojí asi 80 korun). Takže ten si kupujeme opravdu jen občas. O to víc si ho vychutnáváme.
Plody (nejen) z naší zahrady - to k létu asi patří. Nejraději mám ty co si můžu natrhat přímo na zahrádce (a dát do rovnou do pusy), ale takový meloun nebo ananas si překvapivě nepěstujeme a bez nich to NENÍ LÉTO! 
Kuskus, bulgur a pořád dokola - tyhle pochutiny prostě zbožňuju a asi se jich nikdy nepřejím...snad. Skvělé je, že ať už do nich dáte co chcete, tak vždycky chutnají skvěle. Sice je to moje závislot spíš na celý rok, ale takhle přes léto ještě víc, protože jsou to lehká jídla, která ale zasytí, a to se v létě počítá. ( ↓ kuskus + hrášek + bazalka + tuňák)
Domácí limonády - Nacpat celou sklenici ledem a zalít domácí ovocnou limonádou. To je v létě nezbytnost. Tahle je borůvková, ale na jahodovou máte recept tady
Bylinky z naší zahrádky - bazalka, meduňka, libeček, petrželka, různé druhy máty a další bylinky, které si pěstujeme v Praze na dvorku v obřích dřevěných truhlících. Mnohem lepší než kupované bylinky. Také "truhlíkaříte" na balkóně nebo máte zahrádku a nebo vás bylinky vůbec neba? 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za přečtení a Váš komentář!